VAROVANIE: Ak sa vykašlete na tieto 3 veci, tak na úspech v podnikaní zabudnite

úspech na ebay

Chcete byť v živote úspešní?

Nestačí len chcieť... Je potrebné pre to aj niečo spraviť.

Aplikujte do života tieto 3 veci, inak na úspech v podnikaní zabudnite.

Pozrite si video:

 

Toto motivačné video je to jedno z mojich obľúbených:

Možno sa vám už stalo, že ste dostali nejaký nápad na podnikanie, do ktorého ste sa chceli pustiť a začali ste nadšene o tom rozprávať svojím kamarátom a známym, ale...

...nenašli ste podporu, ktorú ste očakávali.

Dokonca vám vraveli, aby ste sa držali pri zemi, že to určite nedokážete alebo že si máte dávať pozor, aby ste niekomu nenaleteli.

Kašlite na nich. Veď povedzme si úprimne, väčšina ľudí na Slovensku nie je finančne úspešná. Ak budete prijímať ich názory a myšlienky, budete robiť podobné činnosti ako oni a tým pádom dosiahnete podobné výsledky – nebudete úspešní.

Začnite do svojho života aplikovať nasledujúce tri veci a garantujem vám, že váš život sa zmení od základov.

1. Rozhodnutie je prvý krok

– Chcete niečo vo svojom živote zmeniť?
– Ste rozhodnutí, že do toho idete?
– Idete to vyskúšať?
– Spravíte to, nech to stojí, čo to stojí?

Áno, ja viem, že len rozhodnúť sa nestačí. Je to však základná vec k tomu, aby ste sa pohli z miesta a do niečoho sa pustili.

Nech je váš nápad akýkoľvek, nech majú vaši priatelia a známi naňho akékoľvek názory, proste si povedzte Idem do toho a je to!

Ak sa jedného dňa nerozhodnete, že to proste vyskúšate, nikdy sa do ničoho nepustíte. Veľa ľudí si vraví: „Pustím sa do toho neskôr, teraz ešte nie je správna doba.

Pravdou však je, že 99% ľudí sa do ničoho nakoniec ani nepustí, pretože si to budú hovoriť stále, až nakoniec zistia, že svoju šancu už premárnili.

Ak sa neodhodláte spraviť tento prvý krok, nebudete si veriť. Potom sa ľudia podceňujú, neveria si a vidia len samé problémy. Majú strach z neúspechu a preto všade hľadajú výhovorky.

Dám vám jeden tip, ktorý mne osobne veľmi pomáha rozhodnúť sa:

Pred každým rozhodnutím sa opýtajte samého seba:

– Čo najhoršie sa stane, ak to nevyjde?
– Čo bude ten najhorší dôsledok toho, ak sa mi to nepodarí?
– Čo bude tá najhoršia vec, ak to skúsim a nebude to fungovať?

Vo väčšine prípadov je odpoveď taká, že prídete o určitú časť peňazí. Podľa môjho názoru človek príde vo svojom živote o omnoho viac, ako len o časť peňazí a preto sa takmer vždy rozhodnem, že to proste skúsim.

Tá predstava, čo získam, ak sa mi to podarí, je omnoho silnejšia ako časť mojich peňazí. Preto sa vo väčšine prípadov proste rozhodnem, že do toho idem a hotovo.

2. Zoberte na seba zodpovednosť

Najjednoduchšie je vyhovárať sa...

...na šéfa, že on môže za to, aký máte plat.
...na štát, že kašle na ľudí a len pýta peniaze.
...na to, že ste sa narodili v zlej rodine.
...a mohol by som pokračovať...

Pamätajte však na to, že jediný človek, ktorý vás drží tam, kde ste, ste vy sami. Zmeníte to?

Ak si teraz hovoríte, že to nie je pre vás, že vy to nedokážete, že sa to nedá, že úspešní ľudia sú len výnimky...

...v poriadku. Každý máme svoju pravdu.

Ak to však chcete zmeniť, zoberte zodpovednosť do svojich rúk a pustite sa do akcie. Vy ste ten človek, ktorý môže váš život zmeniť, nikto iný.

Áno, je pravda, že nemôžete sa byť zodpovední za úplne všetko, čo sa vo vašom živote stane. Ale je potrebné si uvedomiť, že za svoje činy a kroky ste zodpovední len vy.

Zoberte zodpovednosť do vlastných rúk a začnite konať. Pretože jedine ak sa do niečoho pustíte, môžete niečo zmeniť. Nebudem vám tu mazať med okolo úst, nič sľubovať, ani garantovať, že určite sa to hneď podarí a dosiahnete vytúžené výsledky.

Jediné, čo vám môžem garantovať, je to, že ak nič nespravíte a nevyskúšate, nič sa vo vašom živote nezmení.

Ak ste teda splnili prvý krok a ste rozhodnutí, že idete niečo vyskúšať, neodkladajte to, ale začnite konať ihneď.

Ak nastanú nejaké problémy, nevadí. Problémy sú súčasťou života každého z nás. Skutočne zodpovedný človek nájde riešenie na akýkoľvek problém.

Aj keď váš plán "A" zlyhá a hneď sa všetko nepodarí podľa vašich predstáv, vôbec to nevadí. Nezabúdajte, že abeceda má ďalších 25 písmen. :)

3. Vytrvajte na svojej ceste

Ak ste sa už rozhodli, že to skúsite, pustili ste sa do akcie a začali ste konať, nezabúdajte, že bude potrebné vydržať.

Veľmi dobrý príklad je tento psychologický experiment s potkanom:

Vedci najprv potkana vyhladovali a potom ho vložili do komplikovaného bludiska. Na druhý koniec bludiska položili potravu. Akonáhle  potkan zaňuchal potravu, začal hľadať cestu, ako sa k nej dostať.

Potkan blúdil v mnohých uličkách, väčšina z nich bola slepá a neviedla ho k cieľu. Len čo zistil, že ulička ho nevedie k cieľu, hneď sa otočil a utekal do ďalšej a ďalšej. Po mnohonásobnom sklamaní sa konečne dostal k cieľu a hneď sa zaslúžene vrhol na potravu.

Aké ponaučenie plynie z tohto príkladu?

Ak by sa potkan vzdal po dvoch, troch neúspechoch, ak by si sklamaný na pol ceste sadol a začal nariekať nad svojím ťažkým životom, nikdy by sa nenažral.

Ale potkan behal, hľadal, skúšal, namáhal sa, spotreboval veľa energie, nedal sa odradiť, nevzdal sa, no skrátka vytrval a vďaka tomu aj zvíťazil.

A takto to je potrebné robiť aj v biznise. Nikomu sa doposiaľ nepodarilo uspieť z večera do rána. Taktiež neexistuje nejaká zázračná tabletka, vďaka ktorej sa vám začne okamžite dariť.

Ak však vydržíte, budete si veriť, budete trpezliví a pôjdete za svojím cieľom, úspech sa dostaví.

 
Láka vás podnikanie na eBay?

Stiahnite si 5-krokový návod a zistite, ako začať predávať na eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a bez vysokej investície.

Ak to chcete skúsiť, stiahnite si návod:
5 jednoduchých krokov ako zarábať na eBay.

Tento návod je úplne zdarma a pomôže vám spraviť si predstavu o tom, čo musíte spraviť, aby sa vám na eBay darilo.
 

Kliknite na tlačidlo a získajte svoj návod:

Zhrnutie

Nebojte sa a skúste to. Najskôr sa pevne rozhodnite, do čoho sa pustíte, potom zoberte na seba zodpovednosť a začnite konať a v neposlednom rade buďte trpezliví a na svojej ceste vytrvajte.

Prajem vám veľa úspechov.

Ak sa vám tento článok páčil, tak ho zdieľajte aj so svojimi kamarátmi a známymi na facebooku. Pravdepodobne pomôže aj im. :)

Ak by ste potrebovali v niečom poradiť, kontaktujte ma alebo píšte dole do komentárov. Rád vám pomôžem.

– Andrej

 

Ďalšie články:

ako predavat na ebay, andrej madala, predavame na ebay, predaj na ebayAndrej Madala
expert na eBay

Pomáham a radím ľuďom, ako si môžu vybudovať reálne podnikanie na portáli eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a s čo najnižšou počiatočnou investíciou.

Viac o Andrejovi

Videá o predaji na eBay:

Andrej Madala eBay, ako predavat na ebay

Sledujte ma na YouTube

Povedali o mne:

Návod som kúpil v pondelok a môj prvý predaj sa uskutočnil hneď na ďalší pondelok – čiže od prečítania po prvý predaj za 7 dní. :) Pre začiatočníka je tento e-book výborný štartovací krok.

Martin Bratislava

Celý kompakt návodu má skvelú postupnosť, dôslednosť, originalitu a sú v ňom obsiahnuté všetky potrebné informácie. Poradenstvo je tiež maximálne kvalitné, výstižné, až pútavé. Po navrhnutí Andrejovej stratégie som predal za 2 dni až 9 kusov môjho produktu. Vidieť a cítiť, že je vo svojom fachu s praxou.

Marcel Nitra

Nemala som žiadne pochybnosti, ale bola som pevne rozhodnutá, že si váš kurz EBAY ACADEMY kúpim. Je to jednoduché, presné, prehľadné a zrozumiteľné. Celý kurz a aj vaše rady. :) Naučila som sa veľmi veľa nového, posunula som sa viac do hĺbky a do detailov. V podstate každá jedna rada ma nejakým spôsobom posunula ďalej. Najviac si cením vašu ochotu poradiť prakticky kedykoľvek. :) Bez toho by to všetko mohla byť len teória.

Miriama Humenné

Začnite predávať a zarábať na eBay

Stiahnite si ZDARMA návod
5 krokov ako zarábať na eBay
a zistite, ako úspešne
predávať na tomto portáli.