Odhalené: Zákazníci na eBay nenakupujú len podľa ceny

nakup na ebay, predaj na ebay, ako predavat na ebay

Myslíte si, že jediná cesta k predajom je nízka cena?

Omyl...

Dodržte túto jednu dôležitú vec a účtujte si vďaka tomu vyššie ceny.

Pozrite si video:

 

Veľa predajcov na eBay je presvedčených o tom, že jediná cesta k predajom, sú nízke ceny ich produktov.

Nie je to však úplne pravda. Áno, v niektorých prípadoch hrá cena rolu. Avšak len vtedy, pokiaľ zákazníci nevidia medzi predajcami alebo produktmi žiadny rozdiel.

A takto to funguje všade, nie len na eBay. Ak by to nebola pravda, nejazdili by po cestách autá za 30 000€, 70 000€ alebo dokonca aj za 100 000€, ale videli by sme len samé lacné autá alebo by chodili všetci pešo.

Majitelia luxusných áut však vidia rozdiel medzi drahými a lacnými autami a radšej si priplatia, aby mali napríklad kvalitnejšie spracovanie, lepšiu výbavu, silnejší motor, vyššiu bezpečnosť, dlhodobú spoľahlivosť...

Na eBay to funguje podobne. Musíte zákazníkovi ukázať, prečo nakúpiť zrovna od vás, v čom ste iní ako konkurencia, čo získa jedine u vás a on nebude mať najmenší problém zaplatiť viac.

Čo je tá najdôležitejšia vec?

Máte dve možnosti

Prvá – budete silou mocou najlacnejší a budete si podkopávať zisky len kvôli tomu, aby ste mali ceny nižšie ako konkurencia.

Druhá – budete mať vyššie ceny, vaše zisky budú veľmi zaujímavé a nebudete riešiť, aké ceny má vaša konkurencia.

Ktorú možnosť si vyberiete? Pravdepodobne sa vám viac páči druhá možnosť. A tú aj odporúčam.

Aby ste ju však mohli začať používať aj v praxi, je potrebné splniť jednu dôležitú vec – získať dostatok pozitívnych hodnotení.

ako predavat na ebay, predaj na ebay, pozitivne hodnotenia

Budujte si povesť

Dalo by sa povedať, že to, aké máte hodnotenia, je jedno z najhlavnejších kritérií, podľa ktorého sa zákazník rozhodne, či od vás nakúpi alebo nenakúpi.

Veľa kupujúcich sa nedíva ani tak na cenu produktov, ako na to, aké máte hodnotenia. Kvalitu produktov už nemáte ako zlepšiť, keďže vy nie ste výrobca, avšak môžete zlepšiť kvalitu poskytovaných služieb a tým si budovať dobré meno a účtovať si vďaka tomu vyššie ceny.

Zákazníci vidia vo vyššej cene vyššiu kvalitu služieb a tak nemajú problém zaplatiť. Radšej si priplatia o niečo viac, aby mali istotu, že ich nákup prebehne hladko bez akýchkoľvek problémov a nebudú oklamaní.

Jednoznačne tu platí pravidlo:

Čím viac pozitívnych hodnotení máte, tým to je pre vás lepšie.

Možno sa vám to bude zdať ako paradox, ale je dokázané, že ak máte dostatočné množstvo pozitívnych hodnotení a rozhodnete sa zvýšiť ceny svojich produktov, zvýšia sa vám aj predaje.

Koľko ich treba mať? Záleží, akú drahú vec predávate...

Samozrejme, čím bude vec drahšia, tým by bolo vhodnejšie mať aj viac hodnotení, aby nemali zákazníci strach z nákupu. A zase naopak, ak budete predávať len niečo lacné, postačí aj menej hodnotení.

Odporúčam mať zo začiatku chvíľu nízku cenu (nakoľko ste nový predajca) a následne ju postupne zvyšovať. Tak zabezpečíte, že aj keď nebudete mať zo začiatku ešte žiadne pozitívne hodnotenia, vďaka dobrej cene budete predávať. Postupne, ako budete získavať pozitívne hodnotenia, svoju cenu zvyšujte.

Sú predajcovia, ktorí majú aj niekoľko sto tisíc pozitívnych hodnotení. Takýto predajca nemá najmenší problém predať už takmer čokoľvek, v akomkoľvek množstve a aj za vysokú cenu.

Ako získavať pozitívne hodnotenia

Jednoducho. Poskytujte každému zákazníkovi kvalitné služby, pošlite mu presne to, čo si objednal, komunikujte s ním, buďte férový, v prípade problému reagujte, buďte seriózny... skrátka ukážte mu, že vám na ňom záleží a on to vysoko ocení.

Aby ste získavali čo najväčšie množstvo hodnotení, môžete zákazníkom napísať krátku správu, v ktorej im poďakujete za nákup a požiadate ich o hodnotenie. Určite tým nič nepokazíte a ak zákazník bude chcieť, tak vám hodnotenie napíše.

Nezabúdajte, že zbieranie hodnotení nie je jediná vec, v ktorej sa môžete od konkurencie odlíšiť. Je množstvo spôsobov, ako byť iný a účtovať si vďaka tomu vyššie ceny.

Stačí si odpovedať na niektoré z týchto otázok:

  • V čom ďalšom viete byť iný?
  • V čom sa dokážete odlíšiť od ostatných predajcov?
  • Čo je už zabehnutý zvyk u konkurencie a vy to môžete zmeniť?
  • Čo je vo vašom obore už dlhé roky také isté?
  • Čo môžete zmeniť a obrátiť na vašu výhodu?
  • Čo môžete zmeniť v komunikácii so zákazníkom a tak sa odlíšiť?
 
Láka vás podnikanie na eBay?

Stiahnite si 5-krokový návod a zistite, ako začať predávať na eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a bez vysokej investície.

Ak to chcete skúsiť, stiahnite si návod:
5 jednoduchých krokov ako zarábať na eBay.

Tento návod je úplne zdarma a pomôže vám spraviť si predstavu o tom, čo musíte spraviť, aby sa vám na eBay darilo.
 

Kliknite na tlačidlo a získajte svoj návod:

Zhrnutie

Dostatočné množstvo pozitívnych hodnotení vám zabezpečí, že si budete môcť účtovať vyššie ceny a napriek tomu si udržíte pravidelné predaje.

Aby ste získavali čo najviac pozitívnych hodnotení, poskytujte kvalitné služby a buďte k svojim zákazníkom seriózny. Po úspešnom predaji im môžete napísať krátku správu, kde ich vyzvete k tomu, aby vám zanechali hodnotenie.

Prajem vám veľa spokojných zákazníkov.

Ak sa vám tento článok páčil, tak ho zdieľajte aj so svojimi kamarátmi a známymi na facebooku. Pravdepodobne pomôže aj im. :)

Ak by ste potrebovali niečo ohľadne hodnotení poradiť, kontaktujte ma alebo píšte dole do komentárov. Rád vám pomôžem.

– Andrej

 

Ďalšie články:

ako predavat na ebay, andrej madala, predavame na ebay, predaj na ebayAndrej Madala
expert na eBay

Pomáham a radím ľuďom, ako si môžu vybudovať reálne podnikanie na portáli eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a s čo najnižšou počiatočnou investíciou.

Viac o Andrejovi

Videá o predaji na eBay:

Andrej Madala eBay, ako predavat na ebay

Sledujte ma na YouTube

Povedali o mne:

Návod som kúpil v pondelok a môj prvý predaj sa uskutočnil hneď na ďalší pondelok – čiže od prečítania po prvý predaj za 7 dní. :) Pre začiatočníka je tento e-book výborný štartovací krok.

Martin Bratislava

Celý kompakt návodu má skvelú postupnosť, dôslednosť, originalitu a sú v ňom obsiahnuté všetky potrebné informácie. Poradenstvo je tiež maximálne kvalitné, výstižné, až pútavé. Po navrhnutí Andrejovej stratégie som predal za 2 dni až 9 kusov môjho produktu. Vidieť a cítiť, že je vo svojom fachu s praxou.

Marcel Nitra

Nemala som žiadne pochybnosti, ale bola som pevne rozhodnutá, že si váš kurz EBAY ACADEMY kúpim. Je to jednoduché, presné, prehľadné a zrozumiteľné. Celý kurz a aj vaše rady. :) Naučila som sa veľmi veľa nového, posunula som sa viac do hĺbky a do detailov. V podstate každá jedna rada ma nejakým spôsobom posunula ďalej. Najviac si cením vašu ochotu poradiť prakticky kedykoľvek. :) Bez toho by to všetko mohla byť len teória.

Miriama Humenné

Začnite predávať a zarábať na eBay

Stiahnite si ZDARMA návod
5 krokov ako zarábať na eBay
a zistite, ako úspešne
predávať na tomto portáli.