Na čo si dať pozor, aby vám eBay nezablokoval účet

ebay pravidla na predaj

Všetko má svoje pravidlá. Aj podnikanie na eBay.

Dodržovanie týchto pravidiel je nutnou podmienkou pre hladký a bezproblémový predaj.

V opačnom prípade riskujete dokonca aj zablokovanie účtu.

Pozrite si video:

 

Často krát sme pri predaji svedkami rôznych špekulácií, podvodov či hádok.

Niektoré situácie vedú k vážnym problémom a v niektorých prípadoch dokonca k súdu.

Spísal som niekoľko hlavných vecí, ktoré NEODPORÚČAM robiť, ak nechcete mať zbytočné problémy. V tom horšom prípade vám eBay môže pokojne zablokovať váš predajný účet.

Musíte pochopiť, že predávate na ich stránke a oni si určujú pravidlá.

V niektorých prípadoch sa stane, že vás eBay kontaktuje, že porušujete nejaké pravidlo a upozorní vás, aby ste to už nerobili. Ak takúto výzvu dostanete, zoberte ju vážne a prestaňte porušovať pravidlá, lebo vás to môže stáť draho.


Ak nechcete, aby vám eBay zablokoval váš predajný účet, určite dodržujte tieto pravidlá:

1. Neporušujte dohodu

Či už predávate formou aukcie alebo formou fixnej ceny, ľudia si môžu váš produkt hocikedy kúpiť. Preto vždy, ak si niekto objedná váš produkt, naozaj mu ho pošlite.

Nikdy sa nesnažte zákazníka oklamať alebo mu nič neposlať. Na takýchto „predajcov“ si dáva eBay veľký pozor.2. Nepredávajte veci, ktoré sú zakázané

Ide hlavne o veci, ktoré sú nejakým spôsobom nebezpečné alebo ich predaj je obmedzený.

Ak je v bežnom živote zakázané predávať drogy, zbrane alebo falzifikáty známych značiek, tým pádom je to zakázané predávať aj na eBay.3. Nepredávajte sebe alebo svojej rodine

Nikdy sa nesnažte kúpiť si vlastný produkt cez iný účet, taktiež neoslovujte svojich kamarátov, rodinu či známych, aby si kúpili váš produkt. Takéto konanie vás môže stáť zablokovanie účtu.

Všetky predaje a aj pozitívne hodnotenia musia byť skutočné od skutočných zákazníkov.4. Nevyhrážajte sa zákazníkom

Každá správa, ktorú pošlete zákazníkom cez eBay, je kontrolovaná. V žiadnom prípade zákazníkom nenadávajte, nevyhrážajte sa im a ani ich neobťažujte.

Takéto konanie je trestné aj v bežnom živote a teda logicky nie je dovolené ani na eBay.5. Nesnažte sa minimalizovať eBay poplatky

Nemajte naschvál príliš vysoké poštovné a nikdy sa nesnažte predať tovar tak, že z toho eBay vynecháte.

Ebay žije z poplatkov, ktoré vám strháva z každého predaja a preto ak by ste sa snažili z toho vykrútiť tak, že by ste od zákazníka požadovali okamžitú platbu na váš účet mimo eBay, zablokovaniu účtu by ste sa pravdepodobne nevyhli.6. Nepoužívajte eBay ako reklamu k vášmu e-shopu

Akékoľvek linky a odkazy v popise vášho produktu, ktoré smerujú na váš e-shop, sú zakázané. Nerobte si vďaka eBay reklamu.

Ebay očakáva, že samotný predaj prebehne na ich stránke a nie niekde mimo, kde by ste nezaplatili poplatky.7. Používajte platné kontaktné informácie

Ak by mal váš zákazník s nákupom problém a chcel by vás kontaktovať, určite by nebol rád, keby napr. vaša e-mailová adresa bola neplatná.

Ak eBay zistí, že používate neplatnú e-mailovú adresu alebo tel. číslo, môže vám zablokovať účet.8. Plaťte svoje faktúry

Nikdy sa nesnažte vyhnúť eBay poplatkom tým, že zrazu odpojíte váš PayPal účet alebo kreditnú kartu.

Ak si eBay nemá odkiaľ stiahnuť poplatky za vaše predaje, problém je na svete.

Berte tieto pravidlá vážne a snažte sa ich neporušovať. V opačnom prípade budete mať zbytočné problémy, ktoré môžu mať za následok dokonca aj trvalé zablokovanie účtu.

 
Láka vás podnikanie na eBay?

Stiahnite si 5-krokový návod a zistite, ako začať predávať na eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a bez vysokej investície.

Ak to chcete skúsiť, stiahnite si návod:
5 jednoduchých krokov ako zarábať na eBay.

Tento návod je úplne zdarma a pomôže vám spraviť si predstavu o tom, čo musíte spraviť, aby sa vám na eBay darilo.
 

Kliknite na tlačidlo a získajte svoj návod:


Zhrnutie

Jednoducho povedané buďte seriózny predajca.

Ak sa budete o svojich zákazníkov starať, nebudete špekulant a podvodník a budete platiť poplatky z predajov tak, ako máte, eBay vám dovolí bez problémov predávať.

Prajem vám, aby ste mali čo najviac spokojných zákazníkov.

Ak sa vám tento článok páčil, tak ho zdieľajte aj so svojimi kamarátmi a známymi na facebooku. Pravdepodobne pomôže aj im. :)

Ak by ste potrebovali niečo ohľadne podmienok predaja poradiť, kontaktujte ma alebo píšte dole do komentárov. Rád vám pomôžem.

– Andrej

 

Ďalšie články:

ako predavat na ebay, andrej madala, predavame na ebay, predaj na ebayAndrej Madala
expert na eBay

Pomáham a radím ľuďom, ako si môžu vybudovať reálne podnikanie na portáli eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a s čo najnižšou počiatočnou investíciou.

Viac o Andrejovi

Videá o predaji na eBay:

Andrej Madala eBay, ako predavat na ebay

Sledujte ma na YouTube

Povedali o mne:

Návod som kúpil v pondelok a môj prvý predaj sa uskutočnil hneď na ďalší pondelok – čiže od prečítania po prvý predaj za 7 dní. :) Pre začiatočníka je tento e-book výborný štartovací krok.

Martin Bratislava

Celý kompakt návodu má skvelú postupnosť, dôslednosť, originalitu a sú v ňom obsiahnuté všetky potrebné informácie. Poradenstvo je tiež maximálne kvalitné, výstižné, až pútavé. Po navrhnutí Andrejovej stratégie som predal za 2 dni až 9 kusov môjho produktu. Vidieť a cítiť, že je vo svojom fachu s praxou.

Marcel Nitra

Nemala som žiadne pochybnosti, ale bola som pevne rozhodnutá, že si váš kurz EBAY ACADEMY kúpim. Je to jednoduché, presné, prehľadné a zrozumiteľné. Celý kurz a aj vaše rady. :) Naučila som sa veľmi veľa nového, posunula som sa viac do hĺbky a do detailov. V podstate každá jedna rada ma nejakým spôsobom posunula ďalej. Najviac si cením vašu ochotu poradiť prakticky kedykoľvek. :) Bez toho by to všetko mohla byť len teória.

Miriama Humenné

Začnite predávať a zarábať na eBay

Stiahnite si ZDARMA návod
5 krokov ako zarábať na eBay
a zistite, ako úspešne
predávať na tomto portáli.