Mýtus vyvrátený: Na eBay môžete uspieť aj zo Slovenska

na ebay sa da uspiet aj zo slovenska, ako predavat na ebay

Neverte mýtom.

Aj Slovák môže uspieť na portáli eBay. A dokonca veľmi jednoducho.

Pozrite si video:

  

„To sa nedá. To je blbosť. Nemáš šancu...“

Len si spomeňte, kedy naposledy ste čítali nejaký článok alebo počuli „múdre“ slová o tom, že eBay je len pre Američanov a že obyčajný človek zo Slovenska nemá žiadnu šancu sa na tomto portáli presadiť.

Povedzme si však úprimne:

– Kto má väčšinou takéto tvrdenia?
– Kto má v hlave taký názor, že to je iba pre Američanov?
– Kto je ten človek, čo všade rozpráva, že sa to zo Slovenska nedá?

Odpoveď je jasná:

– Je to človek, ktorý s tým nemá žiadnu skúsenosť.
– Alebo to tiež môže byť človek, ktorý to už síce skúsil, ale išiel na to nesprávnou cestou.

Niektorí ľudia sú skrátka takí... Ak im niečo hneď nevyjde, automaticky to pre nich znamená, že sa to nedá. Ako je však možné, že iným ľuďom to funguje???

S pravdou von

Mám pre vás dobrú správu... :)

S pokojom na duši vám môžem povedať, že myšlienka, že zo Slovenska nie je možné na eBay uspieť, je jeden z najväčších mýtov, ktorý majú ľudia v hlave.

– Prečo by to nebolo možné?
– V čom sa Slovensko tak extra líši oproti iným štátom?
– Nachádzame sa na Marse?
– Alebo tu žijeme ešte v dobe kamennej?

Samozrejme, nejdem tvrdiť, že na Slovensku nechýba množstvo vecí, ktoré sú už napríklad v Amerike bežná rutina. Ale eBay medzi ne už rozhodne nepatrí.

Neverte mýtom

Nikdy ste sa nezamýšľali nad tým, prečo si ľudia myslia, že to je nemožné? Je to pre to, lebo veria tejto jednej veci:

– eBay je veľmi lacný a nie je možné konkurovať cenou.

Samozrejme, že to nie je pravda.

Keďže tomu však ľudia veria, automaticky si to spájajú s tým, že nebudú mať miesto pre maržu, že nezoženú produkt lacnejšie, že sa im to neoplatí, že konkurencia ich prevalcuje – no proste povedia si: TO SA NEDÁ!

  • STOP! Už žiadne mýty.

Poďme si spoločne ukázať, že sa to skutočne dá a je úplne jedno, či ste mamička na materskej dovolenke, robotník, podnikateľ, študent alebo ktokoľvek iný. Na eBay je miesto pre každého. Aj pre Slováka.

Na eBay je možné konkurovať cenou

Netvrdím, že niektoré veci nie sú na eBay skutočne lacné, avšak všimnite si, že tieto lacné veci predávajú väčšinou len Číňania. Kvalitné veci sa predávajú aj za vyššie ceny, ako sú u nás (pri prezeraní cien si vždy pozrite aj cenu poštovného, pretože predajcovia využívajú túto cenu a pridávajú si maržu aj tu).

Len si skúste pozrieť na eBay nejaké produkty a veľmi rýchlo zistíte, že sa predávajú aj omnoho drahšie ako na Slovensku (samozrejme, nepozerajte tie najlacnejšie čínske produkty). A ľudia si to aj napriek vysokej cene kupujú. To je jasný dôkaz toho, že ľudia nenakupujú len podľa ceny.

 

Príklad:

na ebay sa da predavat aj zo slovenska, ako predavat na ebay

Všimnite si cenu tohto produktu.

Jeho cena je na anglickom eBay 20,95 libier + 10 libier poštovné. Znamená to, že zákazník zaplatí za jednu tašku spolu 30,95 libier, čo je v prepočte viac ako 40 eur.

Myslíte, že na Slovensku stojí táto taška 40 eur? Poďme to zistiť...

ako predavat na ebay zo slovenska

Podarilo sa mi nájsť túto tašku za cenu 14,53 eur. Na eBay sa však predáva spolu s poštovným až za 40 eur.

Znamená to, že na Slovensku kúpime túto tašku o viac ako 25 eur lacnejšie.

Navyše nezabúdajte, že pri tejto ponuke sa jedná len o maloobchodnú cenu. V prípade, ak by ste získali tovar za veľkoobchodnú cenu, vedeli by ste tento produkt nakupovať ešte lacnejšie, čo znamená, že priestor na maržu sa ešte navýši.

Ako môžete vidieť, eBay nie je v niektorých prípadoch až taký lacný, ako si väčšina ľudí myslí. Pre vás ako predajcov je to výborná správa, pretože môžete iným predajcom zo začiatku konkurovať aj cenou.

Neskôr už nebude hrať cena až takú úlohu a aj keď nebudete najlacnejší, vôbec to nevadí. Ľudia nenakupujú len podľa ceny a aj keď budete drahší ako konkurencia, budú sa vaše produkty predávať aj naďalej.

 
Láka vás podnikanie na eBay?

Stiahnite si 5-krokový návod a zistite, ako začať predávať na eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a bez vysokej investície.

Ak to chcete skúsiť, stiahnite si návod:
5 jednoduchých krokov ako zarábať na eBay.

Tento návod je úplne zdarma a pomôže vám spraviť si predstavu o tom, čo musíte spraviť, aby sa vám na eBay darilo.
 

Kliknite na tlačidlo a získajte svoj návod:

Zhrnutie

Na eBay sa dá konkurovať aj cenou a to dokonca s veľmi zaujímavou maržou. Je potrebné len nájsť tie vhodné produkty.

Aby ste mohli ostatným predajcom konkurovať aj cenou, vyhýbajte sa takým produktom, ktoré ponúkajú Číňania. Uvidíte, že pri niektorých produktoch ostanete doslova šokovaný, keď zbadáte, za akú nehoráznu cenu sa predávajú.

Prajem vám veľa úspechov pri výbere toho správneho produktu.

Ak sa vám tento článok páčil, tak ho zdieľajte aj so svojimi kamarátmi a známymi na facebooku. Pravdepodobne pomôže aj im. :)

Ak by ste predsa s výberom produktu potrebovali poradiť, kontaktujte ma alebo píšte dole do komentárov. Rád vám pomôžem.

– Andrej

 

Ďalšie články:

ako predavat na ebay, andrej madala, predavame na ebay, predaj na ebayAndrej Madala
expert na eBay

Pomáham a radím ľuďom, ako si môžu vybudovať reálne podnikanie na portáli eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a s čo najnižšou počiatočnou investíciou.

Viac o Andrejovi

Videá o predaji na eBay:

Andrej Madala eBay, ako predavat na ebay

Sledujte ma na YouTube

Povedali o mne:

Návod som kúpil v pondelok a môj prvý predaj sa uskutočnil hneď na ďalší pondelok – čiže od prečítania po prvý predaj za 7 dní. :) Pre začiatočníka je tento e-book výborný štartovací krok.

Martin Bratislava

Celý kompakt návodu má skvelú postupnosť, dôslednosť, originalitu a sú v ňom obsiahnuté všetky potrebné informácie. Poradenstvo je tiež maximálne kvalitné, výstižné, až pútavé. Po navrhnutí Andrejovej stratégie som predal za 2 dni až 9 kusov môjho produktu. Vidieť a cítiť, že je vo svojom fachu s praxou.

Marcel Nitra

Nemala som žiadne pochybnosti, ale bola som pevne rozhodnutá, že si váš kurz EBAY ACADEMY kúpim. Je to jednoduché, presné, prehľadné a zrozumiteľné. Celý kurz a aj vaše rady. :) Naučila som sa veľmi veľa nového, posunula som sa viac do hĺbky a do detailov. V podstate každá jedna rada ma nejakým spôsobom posunula ďalej. Najviac si cením vašu ochotu poradiť prakticky kedykoľvek. :) Bez toho by to všetko mohla byť len teória.

Miriama Humenné

Začnite predávať a zarábať na eBay

Stiahnite si ZDARMA návod
5 krokov ako zarábať na eBay
a zistite, ako úspešne
predávať na tomto portáli.