Ako si vďaka 80 eurám vytvoriť biznis na eBay

ako si vytvori biznis na ebay, ako predavat na ebay

Zdá sa vám to ako nemožné? Na eBay je to však realita.

Vďaka tejto stratégii udržíte vaše počiatočné náklady na skutočne nízkej hodnote.

Áno, viem, pravdepodobne sa vám to zdá absolútne smiešne a nereálne. Možno si v duchu hovoríte:

„To určite, so sumou 80 eur nespravím ani poriadny nákup potravín, tak ako si môžem teda s takouto sumou začať tvoriť vlastný biznis?“

Odpoveď je však taká, že úplne jednoducho.

Len si to predstavte.... že nemusíte prenajímať žiadne priestory, kupovať žiadne stroje, mašiny, zariaďovať profesionálnu kanceláriu, zamestnávať ľudí... A aj napriek tomu si dokážete vybudovať vlastné podnikanie a zabezpečiť si tak pravidelný príjem.

Zdá sa vám to ako nemožné? Na eBay je to však realita.

Aké sú počiatočné náklady na vytvorenie tohto biznisu?

Netvrdím, že vaše náklady budú presne suma 80 eur, to by bola dosť veľká náhoda. :) Do tejto sumy som sa zmestil ja, vy ju môžete mať o niečo vyššiu alebo zase naopak aj nižšiu.

Výška počiatočných nákladov pri vstupu do eBay je veľmi individuálna. Záleží to hlavne od dvoch faktorov:

1. Výber produktu

2. Počet nakúpených kusov

1. Výber produktu

Absolútne najdôležitejšia vec, ktorá ovplyvňuje počiatočné náklady. Ak si vyberiete produkt s nákupnou cenou 5 eur / kus, udržia sa vaše náklady na veľmi nízkej hodnote. Ak sa však rozhodnete pre produkt s nákupnou cenou 30 eur / kus, vaše náklady výrazne stúpnu.

Preto pred výberom produktu určite popremýšľajte o tom, akú sumu chcete do prvého produktu investovať. Odporúčam vyhýbať sa príliš drahým produktom, aby ste svoje náklady udržali v čo najnižšej hodnote.

2. Počet nakúpených kusov

Aj keď si síce vyberiete produkt za 5 eur / kus, vaše náklady stúpnu na vyššiu sumu, ak objednáte hneď napríklad 100 kusov. Ak ich však objednáte len zopár, vaše náklady sa udržia na veľmi nízkej hodnote.

Preto pred kúpou produktu určite popremýšľajte o tom, aké množstvo chcete zo začiatku nakúpiť. Rozhodne neodporúčam kupovať veľké množstvo, pokiaľ nemáte istotu, že svoj tovar predáte.

Najlepším riešením je tieto dva faktory spolu skombinovať.

Ja osobne som si vybral produkt, ktorý ma stál 10 eur / kus a na prvú várku som nakúpil 8 ks tovaru. Z tohto dôvodu boli moje počiatočné náklady už spomínaných 80 eur.

Následne mi už nič nebránilo v tom, aby som pridal inzerát na eBay a začal svoje produkty predávať a zarábať. :)

 

ako predavat na ebay, predaj na ebay, ebay navod

Obrovská sila eBay

Pýtate sa, ako to je možné? Skutočne nie je nič iné potrebné?

Odpoveď znie nie. Na začiatok nepotrebujete investovať peniaze už do ničoho. Áno, dá sa vytvoriť aj reklama, avšak to odporúčam až vtedy, ak už budete trošku pokročilý.

Zo začiatku vám stačí iba počítač s pripojením na internet a vhodný produkt.

Vďačíme za to obrovskej sile tohto portálu. Ľudia poznajú eBay po celom svete, navštevujú ho a dôverujú mu. Znamená to, že tie najťažšie veci – získať dôveru a vysokú návštevnosť sú už splnené a vám stačí už len ponúknuť produkt, po ktorom ľudia túžia a kúpia ho.

Vo väčšine prípadoch nie je potrebná dokonca ani platená reklama, nakoľko denne navštívia tento portál milióny ľudí, ktorí nakupujú. Ja osobne využívam reklamu len skutočne minimálne, pretože moje predaje sú postačujúce.

Áno, je pravda, že platíte aj poplatky, avšak tie platíte až po úspešnom predaji produktu, takže na počiatočných nákladoch to absolútne nepocítite.

Je potrebné si uvedomiť, že tieto poplatky sú náklad za predaj produktov na mieste, ktoré denne navštevuje niekoľko miliónov ľudí.

Kto má šancu uspieť?

Podľa môjho názoru ide o podnikanie, do ktorého sa môže pustiť naozaj každý a dosiahnuť úspech. Počiatočná investícia je skutočne veľmi nízka, ak to porovnáme s rozbehom iného biznisu.

Ak by ste si chceli vytvoriť stránku alebo e-shop, vyšlo by vás to na niekoľko tisíc eur, ak by ste si chceli založiť kamenný obchod, investícia by bola ešte vyššia.

Ďalej by ste si museli vybudovať u ľudí dôveru, lebo v opačnom prípade od vás nenakúpia, ďalej nakúpiť rôzne zariadenie, taktiež by ste museli mať spustenú reklamu, aby ste si privádzali návštevnosť...

... a to som iba na začiatku zoznamu.

Ebay už toto všetko spĺňa, takže jediná práca, ktorú musíte spraviť, aby ste mohli začať predávať, je ponúknuť ľuďom to, po čom túžia.

 
Láka vás podnikanie na eBay?

Stiahnite si 5-krokový návod a zistite, ako začať predávať na eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a bez vysokej investície.

Ak to chcete skúsiť, stiahnite si návod:
5 jednoduchých krokov ako zarábať na eBay.

Tento návod je úplne zdarma a pomôže vám spraviť si predstavu o tom, čo musíte spraviť, aby sa vám na eBay darilo.
 

Kliknite na tlačidlo a získajte svoj návod:

Zhrnutie

Ak ľuďom ponúknete niečo, čo chcú, potrebujú to a sú ochotní za to zaplatiť, budú si váš produkt kupovať.

Aby ste svoje počiatočné náklady udržali v čo najnižších hodnotách, snažte sa vybrať nie príliš drahý produkt a taktiež nekupujte zo začiatku zbytočne veľké množstvo.

Prajem vám veľa úspechov a verím, že svoje náklady udržíte v čo najnižšej hodnote.

Ak sa vám tento článok páčil, tak ho zdieľajte aj so svojimi kamarátmi a známymi na facebooku. Pravdepodobne pomôže aj im. :)

Ak by ste potrebovali s niečím poradiť, kontaktujte ma alebo píšte dole do komentárov. Rád vám pomôžem.

– Andrej

 

Ďalšie články:

ako predavat na ebay, andrej madala, predavame na ebay, predaj na ebayAndrej Madala
expert na eBay

Pomáham a radím ľuďom, ako si môžu vybudovať reálne podnikanie na portáli eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a s čo najnižšou počiatočnou investíciou.

Viac o Andrejovi

Videá o predaji na eBay:

Andrej Madala eBay, ako predavat na ebay

Sledujte ma na YouTube

Povedali o mne:

Návod som kúpil v pondelok a môj prvý predaj sa uskutočnil hneď na ďalší pondelok – čiže od prečítania po prvý predaj za 7 dní. :) Pre začiatočníka je tento e-book výborný štartovací krok.

Martin Bratislava

Celý kompakt návodu má skvelú postupnosť, dôslednosť, originalitu a sú v ňom obsiahnuté všetky potrebné informácie. Poradenstvo je tiež maximálne kvalitné, výstižné, až pútavé. Po navrhnutí Andrejovej stratégie som predal za 2 dni až 9 kusov môjho produktu. Vidieť a cítiť, že je vo svojom fachu s praxou.

Marcel Nitra

Nemala som žiadne pochybnosti, ale bola som pevne rozhodnutá, že si váš kurz EBAY ACADEMY kúpim. Je to jednoduché, presné, prehľadné a zrozumiteľné. Celý kurz a aj vaše rady. :) Naučila som sa veľmi veľa nového, posunula som sa viac do hĺbky a do detailov. V podstate každá jedna rada ma nejakým spôsobom posunula ďalej. Najviac si cením vašu ochotu poradiť prakticky kedykoľvek. :) Bez toho by to všetko mohla byť len teória.

Miriama Humenné

Začnite predávať a zarábať na eBay

Stiahnite si ZDARMA návod
5 krokov ako zarábať na eBay
a zistite, ako úspešne
predávať na tomto portáli.