Ako poslať tovar do zahraničia za dobrú cenu?

ako predavat do zahranicia, ako poslat tovar lacno

Neviete, ako zákazníkovi poslať tovar za dobrú cenu?

Dodržte tieto 3 kroky a náklady na prepravu tovaru vás vyjdú len veľmi málo.

Pozrite si video:

 

Možno ste už niekedy rozmýšľali nad tým, ako poslať nejaký tovar do zahraničia, no zistili ste, že ceny prepravných spoločností nie sú príliš priaznivé a tak ste sa na to radšej vykašlali.

Veď prečo by nie. Komu sa chce platiť 20 eur, 50 eur alebo aj 100 eur len za prepravu? Asi nikomu z nás.

Existujú však určité pravidlá, ktoré keď dodržíte, náklady na prepravu nebudú až také vysoké a vám sa tak oplatí posielať tovar svojim zákazníkom kdekoľvek do celého sveta.

Možno sa vám to zdá trochu pritiahnuté za vlasy, avšak je to pravda. Ja bežne posielam svoje produkty do Anglicka, Ameriky, Ázie či dokonca Austrálie. Nestojí ma to veľa peňazí a taktiež je prijateľná aj doba doručenia.

Čo treba dodržať

Je veľmi dôležité, čo si ľudia predstavujú pod pojmom dobrá cena. Sú to 2 eurá, 5 eur, 10 eur? Pre mňa osobne je dobrá cena poštovného (do zahraničia), keď ma vyjde do 10 eur.

Každopádne, cena prepravy nie je v skutočnosti taká drahá, ako si väčšina ľudí myslí, pokiaľ dodržíte tieto kroky:

1. Posielať malé produkty s nízkou hmotnosťou

Je veľmi dôležité, koľko produkt váži a aké má rozmery. Preprava vreca cementu s váhou 25 kg bude určite stáť veľa, nech si vyberiete akúkoľvek prepravnú spoločnosť.

Naopak, ak si vyberiete produkt, ktorý váži len do 100 g alebo do 500 g a je rozmerovo malý, cena poštovného vás vyjde omnoho menej.

Je teda nevhodné posielať príliš veľké a ťažké produkty. Odporúčam zamerať sa na produkty, ktoré sú ľahšie a menšie. Každé navýšenie hmotnosti alebo rozmerov vám zbytočne zdvihne náklady na poštovné a baliaci materiál.

2. Posielať ako list

Keďže som v prvom bode už spomenul, že je potrebné zameriavať sa na malé produkty, najlepší prípad bude, ak dokážete tento produkt zabaliť do bublinkovej obálky.

Dôvod? Pretože takto zabalený produkt môžete poslať ako list, nie ako balík. Preprava listu je omnoho lacnejšia služba ako preprava balíka.

Určite teda zabudnite na veľké objemné škatule a radšej zabaľte svoj produkt do väčšej obálky. Ušetríte tým nemalú sumu.

3. Posielať cez klasickú Slovenskú poštu

Áno, viem... Pravdepodobne si teraz väčšina z vás povie, že to nemôžem myslieť vážne. Že Slovenská pošta neposkytuje kvalitné služby a že váš balík určite nedoručia bez problémov.

Opak je však pravdou. Ja neposielam cez žiadnu inú prepravnú spoločnosť, iba cez Slovenskú poštu a 99% mojich zásielok bolo bez problémov doručených.

Odporúčam využívať službu „Doporučený list“, vďaka ktorej môžete svoju zásielku sledovať a v prípade, že sa stratí alebo nebude doručená, máte nárok na reklamáciu. V niektorých prípadoch vám vrátia viac peňazí, ako bola hodnota zásielky.

Myslím, že je to celkom férové – máte istotu, že buď váš zákazník dostane svoj produkt alebo vám pošta vráti peniaze.

Ako to funguje na eBay

Obrovská výhoda je, že na eBay si sami určujete cenu poštovného. Vo väčšine prípadoch je pri produkte uvedená cena za poštovné dosť vysoká a i napriek tomu sa produkt dobre predáva.

Znamená to, že aj keby vás poštovné vyšlo skutočne draho, zákazník vám ho preplatí.

Príklad:

ako predavat cez ebay, ako poslat tovar do zahranicia

Všimnite si cenu poštovného na tento produkt.

Ako môžete vidieť, predajca si určil výšku poštovného 10 libier, čo je v prepočte cca 13 eur. Napriek tomu sa tento produkt predáva.

Ak by ste vy chceli posielať podobný produkt do zahraničia, určite by vás to nestálo 13 eur. Takýto produkt váži len skutočne málo a taktiež nezaberie veľa miesta, čiže náklady na prepravu by boli skutočne veľmi prijateľné.

Služby Slovenskej pošty „Listová zásielka svet“ a „Doporučený list“ by stáli spolu približne od 7 do 9 eur (za predpokladu, že tento produkt má váhu do 500 gramov).

Ak by mal tento produkt váhu do 100 gramov, do Európy by ste zaplatili poštovné 4,70 eur a do ostatných štátov sveta 5,20 eur. Naviac pri službe „Doporučený list“ máte zaistené, že môžete svoju zásielku sledovať a viete teda, kde presne sa nachádza a či dorazila k zákazníkovi v poriadku.

Doposiaľ som nenatrafil na inú prepravnú spoločnosť, ktorá by ponúkala lepšie ceny prepravy. Z tohto dôvodu odporúčam využívam Slovenskú poštu.

Cenník služieb Slovenskej pošty si môžete pozrieť na tejto stránke: http://cennik.posta.sk/.

Ak vás zajíma, ako dlho trvá doručenie zásielky do rôznych štátov sveta, prečítajte si tento článok.

 
Láka vás podnikanie na eBay?

Stiahnite si 5-krokový návod a zistite, ako začať predávať na eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a bez vysokej investície.

Ak to chcete skúsiť, stiahnite si návod:
5 jednoduchých krokov ako zarábať na eBay.

Tento návod je úplne zdarma a pomôže vám spraviť si predstavu o tom, čo musíte spraviť, aby sa vám na eBay darilo.
 

Kliknite na tlačidlo a získajte svoj návod:

Zhrnutie

Ako vidíte, posielať produkty do zahraničia môžete aj za skutočne dobrú cenu. Jediná nevýhoda je to, že sa to netýka príliš veľkých a ťažkých predmetov. Tam by bola cena už vyššia.

Aby ste posielali za skutočne dobré ceny, vyberte si malý a ľahký produkt, zabaľte ho do obálky a pošlite ho cez Slovenskú poštu ako list. Tak zabezpečíte, že náklady budú len skutočne minimálne a vám tak zostane dostatočný priestor na maržu.

Prajem vám veľa úspechov pri posielaní tovaru.

Ak sa vám tento článok páčil, tak ho zdieľajte aj so svojimi kamarátmi a známymi na facebooku. Pravdepodobne pomôže aj im. :)

Ak by ste predsa s posielaním tovaru potrebovali poradiť, kontaktujte ma alebo píšte dole do komentárov. Rád vám pomôžem.

– Andrej

 

Ďalšie články:

ako predavat na ebay, andrej madala, predavame na ebay, predaj na ebayAndrej Madala
expert na eBay

Pomáham a radím ľuďom, ako si môžu vybudovať reálne podnikanie na portáli eBay aj bez predchádzajúcich skúseností a s čo najnižšou počiatočnou investíciou.

Viac o Andrejovi

Videá o predaji na eBay:

Andrej Madala eBay, ako predavat na ebay

Sledujte ma na YouTube

Povedali o mne:

Návod som kúpil v pondelok a môj prvý predaj sa uskutočnil hneď na ďalší pondelok – čiže od prečítania po prvý predaj za 7 dní. :) Pre začiatočníka je tento e-book výborný štartovací krok.

Martin Bratislava

Celý kompakt návodu má skvelú postupnosť, dôslednosť, originalitu a sú v ňom obsiahnuté všetky potrebné informácie. Poradenstvo je tiež maximálne kvalitné, výstižné, až pútavé. Po navrhnutí Andrejovej stratégie som predal za 2 dni až 9 kusov môjho produktu. Vidieť a cítiť, že je vo svojom fachu s praxou.

Marcel Nitra

Nemala som žiadne pochybnosti, ale bola som pevne rozhodnutá, že si váš kurz EBAY ACADEMY kúpim. Je to jednoduché, presné, prehľadné a zrozumiteľné. Celý kurz a aj vaše rady. :) Naučila som sa veľmi veľa nového, posunula som sa viac do hĺbky a do detailov. V podstate každá jedna rada ma nejakým spôsobom posunula ďalej. Najviac si cením vašu ochotu poradiť prakticky kedykoľvek. :) Bez toho by to všetko mohla byť len teória.

Miriama Humenné

Začnite predávať a zarábať na eBay

Stiahnite si ZDARMA návod
5 krokov ako zarábať na eBay
a zistite, ako úspešne
predávať na tomto portáli.